Troska o zdrowie psychiczne pracowników
Nowy trend benefitów czy niezbędny element we współczesnej kulturze organizacyjnej firmy?
W dynamicznie zmieniających się warunkach socjoekonomicznych, organizacje i pracodawcy muszą stawić czoła licznym wyzwaniom i zaspokoić zmieniające się potrzeby pracowników. Dodatkowy pakiet ochronny zdrowia, masaż biurowy czy karta sportowa przestają wystarczać. Dobrostan psychiczny pracowników, znany także jako well-being, staje się kluczowym elementem polityki personalnej w korporacjach i przedsiębiorstwach.
Pandemia Covid-19 uwydatniła potrzebę nacisku na dobrostan psychiczny w miejscu pracy. Potwierdzają to badania Eurobarometru z 2023 roku – 89 proc. Europejczyków zaczęło traktować zdrowie psychiczne równie poważnie, jak i fizyczne. Ta kluczowa zmiana bezpośrednio przekłada się na potrzeby i oczekiwania pokolenia Z i milenialsów. Badanie Deloitte z 2023 roku wskazuje, że niemal połowa pokolenia Z (46 proc.) i czterech na dziesięciu milenialsów (39 proc.) przez większość czasu spędzonego w pracy zmaga się ze stresem lub niepokojem, co negatywnie wpływa na ich motywację do pracy. Dla pracodawców oznacza to przede wszystkim nasilenie się dwóch zjawisk –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta